Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

0 poz. towar.
za 0.00

Wymiana pojedynczego panelu podłogowego - instrukcja

Jeśli przydarzyła Ci się sytuacja, gdy ciężki przedmiot spadł na podłogę z paneli, powodując wyłamanie lub wgniecenie kilku z nich, być może od razu pomyślałeś o konieczności wymiany całej podłogi. Na szczęście, w przypadku paneli układanych bez użycia kleju, nie jest to niezbędne.

Panele montowane metodą "na klik" dostępne są w naszym sklepie internetowym - między innymi pod linkiem: https://podlogi24.net/panele-o_c_76_1.html - Sprawdź naszą ofertę i ciesz się podłogą na długie lata!

Czy można wymienić pojedyncze panele na podłodze?

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule brzmi: tak, jest to możliwe. Metoda bez użycia kleju, obecnie powszechnie stosowana przy układaniu większości paneli laminowanych, umożliwia nam to. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w przypadku przeprowadzki lub uszkodzenia pojedynczych paneli możemy zdemontować podłogę, przenieść ją do nowego domu lub wymienić uszkodzony panel, a następnie cieszyć się piękną podłogą bez dalszych komplikacji. 

Jak wymienić pojedynczy panel podłogowy? Instrukcja

Najpierw musisz zdjąć listwy przypodłogowe, które utrudniają demontaż podłogi. Warto zapamiętać, w którym miejscu znajdowały się poszczególne listwy, aby uniknąć problemów z ponownym ich zamontowaniem. Następnie rozpoczynamy demontaż podłogi, odpięcie paneli od końca podłogi (od strony, na której zakończyliśmy układanie). W tym miejscu ważne jest numerowanie i składanie poszczególnych pasów paneli na oddzielne miejsca, tak aby można je było później złożyć w tej samej kolejności i układzie. Gdy dotrzesz do uszkodzonego panelu, zastąp go nowym i rozpocznij ponowne układanie podłogi. Po zakończeniu układania, zamontuj listwy przypodłogowe w ich pierwotnych miejscach.

To prosta instrukcja, jak wymienić pojedynczy panel w podłodze z paneli laminowanych. Dzięki temu nie musisz kupować całej nowej podłogi.

Jak zapobiegać uszkodzeniom paneli?

Niestety, nie możemy wiele zrobić, aby zapobiec uszkodzeniom paneli. Możemy jedynie być ostrożni lub zakupić panele o wyjątkowej wytrzymałości. W moim przypadku, panele Pergo sprawdziły się doskonale, nie ulegając wgnieceniu ani zadrapaniu nawet po upadku kilku naprawdę ciężkich przedmiotów. Wymiana pojedynczego panelu podłogowego - instrukcja


Poleć nasz sklep Podlogi24.net swoim znajomym
Zapisz się do firmowego Newslettera
Wróc na górę sklepu
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach na panele sklepu internetowego Podłogi24 ?
Dostawcy podłóg i paneli dla sklepu internetowego Podłogi24

TRANSPORT GRATIS
pod drzwi twojego nowego domu


już przy zakupach od 2000zł*
(dla wybranych grup produktów)


Skorzystaj z wygodnej formy dostawy zamówionego przez Ciebie towaru. 

Transport gratis znajdziesz w większości przypadków, gdy:

- wartość twojego zamówienia
będzie nie mniejsza niż 2000zł*,

- wybierzesz formę płatności - "przedpłata", 

- dostawa towaru będzie miała miejsce na terytorium kraju,

*dotyczy wybranych grup produktowych

)