Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

0 poz. towar.
za 0.00

Podłoga do siłowni, jakie podłogi do siłowni wybrać?

Nie bez powodu podłoga na siłowni jest istotnym elementem do przemyślenia. Zarówno w przypadku komercyjnych siłowni, jak i domowych, należy zadbać o wybór odpowiedniego rodzaju podłogi, która spełni wymagania dotyczące wytrzymałości, estetyki i bezpieczeństwa.

Betonowa podłoga do siłowni

Jednym z popularnych wyborów jest betonowa podłoga. Może się wydawać, że jest to rozwiązanie proste i praktyczne, jednak ma pewne wady. Podczas intensywnego użytkowania, ciężary i urządzenia mogą uszkadzać beton, powodując kruszenie się, a nawet powstawanie nierówności. To z kolei może wpływać na stabilność i bezpieczeństwo ćwiczących. W takiej sytuacji konieczne jest regularne naprawianie lub odnawianie podłogi. Może to być bardzo uciążliwe na dłuższą metę.

podłoga do siłowni

Parkiet drewniany jako podłoga do siłowni

Innym popularnym wyborem jest parkiet. Jest to rozwiązanie solidne i estetyczne, jednak wiąże się z pewnymi wadami. Pod wpływem ciężarów i upadków ciężkich przedmiotów, parkiet może ulegać uszkodzeniom w postaci wyżłobień, rys czy dziur. Wymaga również regularnej konserwacji, takiej jak cyklinowanie, co może być kosztowne i uciążliwe. W przypadku intensywnego użytkowania na siłowni, konieczność częstego wymieniania parkietu może być nieekonomiczna. Parkiet drewniany oferowany w naszym sklepie pochodzi tylko od najlepszych firm - Baltic Wood i Barlinek. Produkty z tej kategorii dostępne są pod linkiem: https://podlogi24.net/podogi-drewniane-o_c_80_1.html

Wykładzina do siłowni

Wykładzina to stosunkowo tania opcja, ale ma swoje wady. Niszczy się i przeciera stosunkowo szybko, zwłaszcza pod wpływem intensywnego użytkowania na siłowni. Jej estetyka może również być kwestią dyskusyjną, ponieważ niektóre wykładziny mogą wyglądać kiczowato i nieodpowiednio pasować do profesjonalnego otoczenia siłowni.

Panele laminowane - czy sprawdzą się do pomieszczenia jakim jest siłownia?

Ciekawym rozwiązaniem są panele laminowane. Są one tańsze od parkietu, ale jednocześnie solidne i wytrzymałe. Dzięki temu, że panele laminowane nie są klejone, uszkodzone elementy można łatwo wymienić, co ułatwia utrzymanie podłogi w dobrym stanie. Dodatkowo, panele laminowane są odporne na uszkodzenia powstałe w wyniku upadków ciężkich przedmiotów. Ich estetyka również może być atrakcyjna, a wybór różnych wzorów i kolorów pozwoli dopasować podłogę do charakteru siłowni. Panele laminowane znajdziecie tutaj: https://podlogi24.net/panele-o_c_76_1.html

Wybór odpowiedniej podłogi do siłowni

Wybór odpowiedniej podłogi na siłownię jest istotny zarówno dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, jak i dla estetyki i trwałości siłowni. Choć każda z wymienionych opcji ma swoje wady i zalety, panele laminowane wydają się być rozwiązaniem, które łączy solidność, estetykę i ekonomiczność, spełniając potrzeby zarówno profesjonalnych siłowni, jak i domowych pomieszczeń do treningu. Jednakże zalecamy skontaktować się przez zakupem z naszym zespołem, a z pewnością doradzimy jakie podłogi będą najlepsze do takiego rozwiązania. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą mieć duży wpływ na późniejsze użytkowanie podłogi. Skontaktować się z nami możecie na poniższe sposoby:

- za pomocą e-mailu:
panele laminowane - laminat@wnetrzazklasa.pl
panele drewniwne - drewno@wnetrzazklasa.pl
panele winylowe - winyl@wnetrzazklasa.pl

- lub telefonicznie
tel. 725-301-600 pon,wt,pt. godz. 8-16
tel. 725-401-600 środa,czw. godz. 8-18

 


Poleć nasz sklep Podlogi24.net swoim znajomym
Zapisz się do firmowego Newslettera
Wróc na górę sklepu
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach na panele sklepu internetowego Podłogi24 ?
Dostawcy podłóg i paneli dla sklepu internetowego Podłogi24

TRANSPORT GRATIS
pod drzwi twojego nowego domu


już przy zakupach od 2000zł*
(dla wybranych grup produktów)


Skorzystaj z wygodnej formy dostawy zamówionego przez Ciebie towaru. 

Transport gratis znajdziesz w większości przypadków, gdy:

- wartość twojego zamówienia
będzie nie mniejsza niż 2000zł*,

- wybierzesz formę płatności - "przedpłata", 

- dostawa towaru będzie miała miejsce na terytorium kraju,

*dotyczy wybranych grup produktowych

)