Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

0 poz. towar.
za 0.00

Jaki jest koszt remontu podłogi?

Czy jedynie pomiar długości i szerokości podłogi pozwoli nam oszacować koszt remontu podłogi? Niekoniecznie. Ile tak naprawdę zapłacimy za wymianę starej podłogi na nową? Spróbujmy to obliczyć.

Remont podłogi samemu, czy z pomocą ekipy remontowej?

Czy remontujemy sami czy z pomocą ekipy remontowej? Trudno jednoznacznie określić ostateczny koszt związany z ekipą remontową, ponieważ zależy to od wielu czynników, takich jak miejsce zamieszkania, rodzaj podłogi i reputacja fachowców. Dla przeciętnego pokoju o powierzchni około 20 metrów kwadratowych, koszt może wynosić od 500 złotych do 2000 złotych. Możemy skonsultować się z kilkoma firmami lub freelancerami, aby oszacować średnią cenę. Jednak istnieje także możliwość samodzielnego położenia podłogi, zwłaszcza jeśli wybierzemy panele laminowane, które są stosunkowo łatwe w montażu.

Co wpływa na koszt remontu podłogi?

Na pewno należy uwzględnić koszt materiałów. Ważne jest, aby przy zakupie materiałów doliczyć dodatkowe 5% paneli lub nawet 10% płytek, aby uwzględnić zakręty, kąty i inne nieregularności. Ponadto, musimy uwzględnić wszelkie dodatkowe elementy.

Ofertę naszego sklepu internetowego można sprawdzić na głównej stronie naszego sklepu pod adresem https://podlogi24.net/

W przypadku płytek, będzie to klej. Informacje na opakowaniu kleju mówią nam, na jaką powierzchnię wystarczy dane opakowanie. Jeśli na przykład jeden worek kleju wystarcza na 4 metry kwadratowe, to wiemy, że na 20 metrów potrzebujemy 5 worków itd.

Jeśli wybierzemy panele laminowane, będziemy potrzebować również folii i podkładu. Tutaj znowu przydaje się kalkulator. Jeśli jedno opakowanie pianki wystarcza na 5 metrów kwadratowych, to na powierzchnię 20 metrów będziemy potrzebować 4 opakowania itd. Warto również kupić dodatkowe 5-10% jako zapas.

Wykończenie paneli - listwy przypodłogowe, cokoły

Wykończenia są dość kosztowne. W przypadku paneli są to listwy przypodłogowe, a w przypadku płytek - cokoły. Cokoły wykonuje się z płytek, z których układaliśmy podłogę, ale wiele z nich zostaje wyrzuconych, ponieważ górna część cokołu musi mieć krawędź płytki. Mamy więc do wykorzystania tylko około 2 cm głębokości płytki, w zależności od wysokości cokołu (górnej i dolnej krawędzi w stosunku do podłogi), a reszta się marnuje.

Jeśli chodzi o listwy przypodłogowe do paneli, musimy obliczyć obwód pomieszczenia i policzyć wszystkie rogi, zarówno wklęsłe, jak i wypukłe, a następnie kupić odpowiednią liczbę kątowników (zarówno wklęsłych, jak i wypukłych).

Przybliżony koszt remontu podłogi

Po dokładnym przeliczeniu wszystkiego będziemy mieć przybliżony koszt remontu podłogi. Warto nieco zawyżyć koszty, ponieważ po drodze mogą pojawić się nieoczekiwane wydatki. Lepiej być pozytywnie zaskoczonym i zaoszczędzić kilka złotych niż negatywnie zaskoczonym i przekroczyć budżet.

Jaki jest koszt remontu podłogi?


Poleć nasz sklep Podlogi24.net swoim znajomym
Zapisz się do firmowego Newslettera
Wróc na górę sklepu
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach na panele sklepu internetowego Podłogi24 ?
Dostawcy podłóg i paneli dla sklepu internetowego Podłogi24

TRANSPORT GRATIS
pod drzwi twojego nowego domu


już przy zakupach od 2000zł*
(dla wybranych grup produktów)


Skorzystaj z wygodnej formy dostawy zamówionego przez Ciebie towaru. 

Transport gratis znajdziesz w większości przypadków, gdy:

- wartość twojego zamówienia
będzie nie mniejsza niż 2000zł*,

- wybierzesz formę płatności - "przedpłata", 

- dostawa towaru będzie miała miejsce na terytorium kraju,

*dotyczy wybranych grup produktowych

)